| anonim_4396 a întrebat:

Buletinul romanesc se va schimba vreodata de (Marime) macar sa fie tip permis de conducere nu s-a dat vreo lege sa le modifice? Din cate stiu e ca aveau de gand sa faca buletine biometrice asa cum e pasaportul biometric

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Au fost numai discutii, deocamdata nu se schimba si nici nu cred ca se va schimba prea repede, avand in vedere scaderea cheltuielilor bugetare si faptul ca aparatura necesara costa destul de mult.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La ora actuală se eliberează acte de identitate, nu buletine!
Pa, pa.

| GdX a răspuns:

Ma da tu se vede ca locuiesti in Spania, ce dracu ma buletinele nu mai sunt de 12 ani, acum sunt carti de identitate. Ce dracu pui intrebarile astea sa te aflii in treaba?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai ma lasati istoriile cu actul de identitate e acelasi lucru buletin sau act de identitate santeti culmea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si nu e act de identitate ci Carte de Identitate chiar daca si eu am gresit nare rost sa va dati tari in parcarewinking