| Mada1566 a întrebat:

Buna,Ajuta-ma va rog,e urgent. daca de exemplu eu am mers la politie si am pus ordin de restrictie cuiva,cum pot sa anulez acel ordin de restrictie?
Scuze cateogria, am nevoie de un raspuns urgent

3 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

Pai la fel. Mergi la politie si spui ca vrei sa anulezi ordinul de restrictie.

| StefanAdrian911 a răspuns:

Desigur Mada1566! Legea te lasa sa faci asta,te poti duce la Sediul de Politie unde ai creeat cererea de Restrictie,explica-le motivul de ce o retragi,si ei o sa o trimita mai departe in Instanta, acolo o sa fie verificata indeaproape, si daca este un raspuns Pozitiv, ai noroc, poate fii scoasa.

| TheHauntedDoll a răspuns:

Paii. din cate stiu eu, trebuie sa te duci la politie si sa faci o cerere pentru a retrage ordinul. Oricum. Te duci acolo si intrebi.