| qwertyuiopa123 a întrebat:

am 14 ani, pot sa ma cazez la un hotel fara un adult, doar cu buletinul, este pentru o excurise?
Dau funda happy

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu, nu poti! --- trebuie sa fii insotit de catre o persoana majora.
Vezi punctul f) de la Art.3 din Hotararea Guvernului nr.237/2001:http://www.cdep.ro/pls/legis/legis_pck.htp_act_text?idt=26307

| qwertyuiopa123 explică (pentru alessia5158):

Acolo spune ca cei de sub 14 ani nu pot, iar eu am 14 si

| darrio2007 a răspuns:

Teoretic,nu.Doar de la 18 ani in sus.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani, si ce fel de excursie e aia in care nu te insoteste un adult la cei 14 anisori ai tai?

| PedoBarbie a răspuns:

Nu se poate.

| Happyjump a răspuns:

Numai de la 18 ani poti.

| DarkOnix a răspuns:

Creca o sa o vedem pe asta la stiri peste ceva timp.(fata de 14 ani disparuta)

| qwertyuiopa123 explică (pentru DarkOnix):

Suntem un grup de prieteni