| DianaTalpoș12 a întrebat:

Buna, am abonament Orange de 2 ani, nu am renunțat încă la el, luna asta mi-a venit 300 lei abonamentul pentru costuri suplimentare, ce se întâmplă dacă nu plătesc?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vor aplica prevederile contractului pe care îl ai cu ei.
Fiind suma oarecum mică, nu se voe ocupa ei de ea, vor face contract cu o firmă de recuperatori, care cu asta se ocupă și vor scoate ei banii de la tine, cu cheltuili suplimentare, altele ale lor, plus cheltuieli de judecată, etc, te vor usca de bani, să te înveți minte iar apoi la Orange nu mai ai ce căuta.

| Andreeush a răspuns:

Cei de la Orange o să apeleze la o firmă de recuperări pentru a-și scoate banii.
Dacă refuzi să plătești o să te dea în judecată.
Mai bine achită factura și reziliază contractul cu cei de la Orange.
Nu trebuie să mergi neapărat la Orange, poți să faci cerere online de închidere a abonamentului și o să te sune ei.
Și eu am avut abonament la Orange și după doi ani l-am închis.

| DevilRock a răspuns:

Vor scoate ei banii de la tine forțat.
Te vor da în judecată și va trebui să plătești cheltuielile de judecată+ plus avocatul lor.

| Stefan1987 a răspuns:

E mai usor sa platesti decat sa te dea in judecata.