| Oana2506 a întrebat:

Buna! Am aplicat la Prestige Model Management si m-au acceptat. Acum imi cer sa fac un contract cu ei si sa platesc o taxa anuala de 120€. Acum, m-am uitat pe reviewuri si toti au spus ca e teapa. Daca nu am semnat contractul, patesc ceva? Daca da, ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai semnat contractul si nu vrei sa-l semnezi nu patesti absolut nimic, nu ai nici un drept sau obligatie, abia dupa semnarea contractului de catre ambele parti ai anumite drepturi si anumite obligatii stabilite prin contract.

| Violleta2022 a răspuns:

Ideea este sa nu-l semnezi ca sa nu patesti nimic, ca de te-au prins cu semnatura, atunci iti trimit tot timpul facturi si in caz de nu platesti, te actioneaza legal.
Dar nu am inteles, de ce ai facut aplicatie la ei?

| AaaRrr17321 a răspuns:

Buna. In aceeași situație sunt și eu. Am aplicat in luna mai, nu am făcut contractul cu ei… azi am primit iar mail. Ce s-a întâmplat in cazul Dvs in continuare? Mulțumesc!