| Amaliaioana00 a întrebat:

Buna, am aplicat la prestige model management si după ce am semnat asa zisul contract care era sub forma de chestionar nu cu o semnătura, dar ei spun ca e echivalentul semnăturii, in fine. Și la câteva ore le-am zis ca anulez contractul pentru ca eu nu citisem despre ei ca sunt țepari înainte sa semnez. Acum îmi dau e-mailuri sa plătesc 70€ cum scrie in contract si ma amenință cu avocații. Nu le-am plătit nimic, eu le tot zic ca vreau sa anulez din prima zi si ei îmi trimit sa plătesc pentru serviciile lor. Ce servicii daca eu am anulat la câteva ore? Le-am zis sa-mi trimită serviciile pe care mi le-au făcut dar in schimb primesc numai mesaje generice cu taxa. A mai fost cineva in situația aceasta?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Contractele nu sunt niciodata sub forma de chestionar.Ai grija cu ce firme fantome te incurci.

| Amaliaioana00 explică (pentru dullcat):

A trebuit sa mi scriu numele data nașterii adresa și atat ei au spus ca asta reprezintă semnătura contractului. Asta Scria in contract

| johnnny123 a răspuns:

Poate acolo scria (de exemplu) că există taxă de reziliere a contractului de 70€. Dacă tu semnezi fără să știi ce ai semnat, se mai întâmplă și din astea.

| Amaliaioana00 explică (pentru johnnny123):

Da, asa e, N am știut in ce ma bag, voiam sa știu dacă a mai fost cineva in situația aceasta, si dacă au plătit taxa aceea de anulare de 49 de euro ca eu le-am zis ca nu plătesc si amenință cu avocații. Ce avocați dacă sunt țepari? Îmi trimit ceva acasa sau cum?