| Lidia9494 a întrebat:

Am auzit ca o ședință de consiliere psihologica este gratuita pentru copiii pana la o anumita vârstă. Imi puteti spune va rog daca este asa, iar dacă da, pana la ce vârstă? Multumesc

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Serviciile furnizate de psiholog în specialitatea psihologie clinică, consiliere psihologică și psihoterapie: consiliere psihologică clinică pentru copii" sunt incluse în "Pachetul de servicii medicale de bază acordate în asistenţa medicală ambulatorie de specialitate pentru specialitatile clinice" - vezi linkul :
http://www.cnas.ro/......inice.html

Acestea se efectuează gratuit, pe bază de Trimitere, pentru minori ( deci, până la 18 anişori ) deoarece aveţi Asigurare medicală gratuită!

Toate cele bune.

| anonimg a răspuns:

Incearca asta: http://teajut.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam in legatura cu psihologul scolii ca este gratuit. In rest nu pot sa iti spun deoarece nu ma duc la psiholog.

| madamme a răspuns:

Pana la varsta de 18 ani este gratiut in spital sau policlinica spitalului dar exista psiholog in fiecare scoala cu care poti discuta