| Tina96 a întrebat:

Buna! Am avut inventar acum cateva zile, dupa 5 ani.Am iesit lipsa 64000 de lei.Tin sa prezizez ca nu functioneaza camerele, am tot sunat si nimic.Am cerut mereu inventar dar nu m-au bagat inseama, au acces la calculatorul meu fara voia mea, s-a furat dar nimeni nu a luat nicio masura desi am insistat sa chemama politia.Lucrez la un magazin renumit de lenjerie intima, eu am si colega.De o saptamana si putin nimeni nu ne zice nimic si nici nu vorbesc cu noi desi am incercat.Mi-au zis ca n-au luat nicio decizie.Eu ce pot face? Ce ma sfatuiti? Tin sa mentionez ca produsele s-au scumpit in 5 ani de 2 3 ori.Multumesc!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa astepti decizia lor, sa vezi daca au vreo pretentie.
Daca ti se imputa suma, poti apela la politie sau cel putin la ITM.
Pentru ca gestiunile si situatiile de genul sunt prevazute clar in legislatie, si nu cred ca este vina ta ca s-a ajuns tocmai la acea suma. Exista si un interval obligatoriu de inventare, din cate stiu.
Asteapta decizia superiorilor, ca poate vor abandona pierderea.