| David765 a întrebat:

Bună! Am depus Declarația Unică 2022 prin intermediul Spațiului Virtual de la ANAF și din greșeală am selectat alt fișier care era o Declaratie Unica dar redactata gresit (sediul gresit). Recipisa am primit-o de la ANAF si pare ca totul a fost ok si valid. Este vreo problema daca am trimis Declaratia Unica si sediul firmei era trecut gresit? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este o problema daca celelalte date ale firmei erau corecte, in special denumire, numarul de inregistrare la Registrul Comertului si codul unic de inregistrare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să o trimiți din nou (pe cea corectă), bifând căsuța cu Rectificativă (din pdf). Greșeli se pot întâmpla oricând, nu e capăt de lume. Pentru acest caz poți să completezi o declarație rectificativă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu greșisem mai demult pe vreo 3 declarații un număr de înregistrare. Am fost contactat de ANAF, am lămurit ce trebuia schimbat, am descărcat o copie a declarațiilor deja trimise din SPV, le-am modificat și le-am trimis ca rectificative. De aia zic că decât să-ți vină mai târziu vreo notificare de la ei că trebuie să corectezi, mai bine faci acum când ai toate la îndemână. happy