| yonutz13snp a întrebat:

Am fost coordonator la avon si mi-a venit o factura de la casa de asigurari cum ca trebuie sa dau o suma mare de bani. Venitul pe 2010 a fost de 500 lei, iar de plata am 800lei. Se poate asa ceva? Ce sa fac?

VotFunda

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate. De regula contributia este cel putin la nivelul salariului de baza minim brut pe tara garantat in plata, anul trecut acesta a fost de 700 lei lunar.

| doctorandus a răspuns:

Lasa-te de MLM-uri, astea sunt escrocherii legale.

| yonutz13snp explică:

Dar am fost coordonator decembrie 2009-ian. -feb. -mart. - apr. -iun. si aug. 2010, deci 7 luni in care venitul total a fost 500 lei. Zilele trecute mi-a venit o adeverinta de la fisc cu o suma de plata de 1600 lei. nu mai stiu ce sa fac.