| King18name a întrebat:

am luat din Amsterdam un suvenir cu cannabis, e legal sa l duci in Romania? Nu vreau riscuri. Funda!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Canabisul nu este legal in Romania.
Dar ce este "suvenir cu canabis"?

| BJK1903 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am citit pe net si scrie seminte de cannabis...

| GdX a răspuns:

Nu iti zice nimeni de ce le ai. Dar daca le plantezi nu este bine.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu doar daca vrei sa le plantezi. Atat producerea cat si vanzarea sau doar detinerea de canabis e ilegala...

| BJK1903 a răspuns:

Daca sunt doar ca suvenir sunt legale. Dar daca vrei sa le plantezi sunt ilegale. Inca o intrebare, te referi la seminte de cannabis?

| Laura78 a răspuns:

Daca vrei sa le plantezi, da, sunt ilegale.