| King18name a întrebat:

Am luat un suvenir cu cannabis din Amsterdam, nu sunt doar seminte, e o chestie in ceva de sticla, nu se poate scoate. Scrie pe ea "Nature view, legalize. ". Nu vreau riscuri la aeroport in Belgia si Romania, as vrea sa stiu mai multe păreri sa fiu sigur. Cei de la magazin au zis ca e legal.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

O sa fii luat la intrebari daca o declari, si daca nu il declari s-ar putea sa ai si mai mari probleme.
Cannabisul nu e legal nici in Belgia nici in Romania. Eu nu as risca, daca e chiar Cannabis, daca e doar de forma, nu are treaba.
Nu ai mai pus odata intrebarea asta? Ti s-a raspuns destul de complet si data trecuta. Nu te-au convins baietii ca nu e legal in Romania si ca nu poti sa-l aduci?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Canabisul este legal in Olanda dar nu este legal in Romania, asa ca te sfatuiesc sa nu-l aduci in tara.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca vrei sa ai probleme intra cu el in Romania. Oricum (pentru ca probabil esti minor/a) nu iei decat jumatate de pedeapsa.

| relian a răspuns:

E legal acolo de unde l-ai cumparat dar nu si altundeva.Deci daca vrei sa te salte aia treaba ta.Sint tari unde canabis e legal, se vinde la magazin, dar sa-l folosesti in tara unde e legal.In statele unite de exemplu sunt state unde e legal canabis, dar daca trci in alt stat unde e ilegal ala esti te leaga aia imediat.E logic.Tu ai intrebat daca e legal si aia tiau zis cai legal pentru ca la ei asa este.