| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am luat recent permisul si as vrea sa stiu si eu cat e amenda daca nu port semnele de incepator

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mult mai mult decat dacă cumperi lămâile alea pe care le pui in parbriz.

| Violleta2022 a răspuns:

Amenda este destul de mare, in plus, ti se iau puncte.
Dar, care ete motivul de nu vrei sa porti semnele de incepator?
Este pentru siguranta ta in trafic doar!
Ca incepator, faci greseli la inceput, nevand reflexe si experinta la volan, de aceea este obligatoriu sa porti semnele de incepator, ca sa fii evitat si vazut din timp.

| BrianSpilner a răspuns (pentru Violleta2022):

Am 5 masini, nu pot sa-mi cumpar semne pentru fiecare masina

| Violleta2022 a răspuns (pentru BrianSpilner):

De ce nu? Sunt cativa lei doar!
Daca v-ati permis 5 masini, sunt convinsa ca 2 lei pentri fiecare set de semne, costa cat o scobitoare pentru voi.

| BrianSpilner a răspuns (pentru Violleta2022):

2 lei pentru fiecare set sau 250 de lei pentru amenda nu e tot aia?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru BrianSpilner):

Odata intrat in computer pentru nepurtatul semnelor obligatorii, esti tot timpul in colimatorul Politiei rutiere.
Dupa prima amenda si 1 sau 2 puncte luate, sa vezi ce repede se duc si celelalte si sa vezi cum devii pieton, pe cate 3-6 luni.

Răspuns utilizator avertizat
| BrianSpilner a răspuns (pentru Kevlar):

De la a nu vrea pana la a nu-si permite, e o diferenta, ca si capul meu de-al tau

Răspuns utilizator avertizat
| BrianSpilner a răspuns (pentru Kevlar):

Dintre toti de aici, cred ca tu esti singurul facut la misto

Răspuns utilizator avertizat
| Kogaion a răspuns (pentru BrianSpilner):

2*5=10 lei > 250 de lei amenda, la tine? Fara suparare, dar asa eram si eu ca tine la inceput, ca eu nu o sa port semnele de incepator, dar o sa le porti stai linistit, daca te-a prins politia fara ele odata, te asigur ca nici bine nu o sa mai scoti masina din garaj ca deja o sa te pandeasca un politai sa vada daca le ai puse.

| asperger3 a răspuns (pentru BrianSpilner):

Ai putea sa cumperi un set si atunci cand folosesti o alta masina sa le muti.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns (pentru BrianSpilner):

Ma Marius esti bine tata?

suntserios
| suntserios a răspuns:

5masini si nu ai 2lei pentru semne de incepator? Ce troll

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum ai luat permisul, daca ai sarit partea de sanctiuni?
Ti se retin placutele de inmatriculare, certificatul, permisul, ti se da un plic in care trebuie sa pui darul, apoi trebuie sa dai de baut.

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Poate fi si un avertisment, depinde de polițai laughing Eu aveam trusa si stingatorul expirate, si mi-a dat avertisment iar amenda ar fi 8 mil... si am scapat. Cumpara semnele ca 5 lei is laughing)

| DaNy3lLs a răspuns:

Pentru nepurtarea semnulei se da amenda contraventionala. 2-3 puncte, 250 ron.125 ron daca o platesti in 24 de ore, mai depinde si de politist, poate sa-ti dea doar avertisment, daca vorbesti frumos