| Elenamiki a întrebat:

BUNA. am nevoie de detalii de la un avocat. nu de la cineva necunoscator. iubit=27 eu =17 nu mai sunt virgina de la fosta relatie. mama vrea sa ma duca la ginecolog daca afla ca nu mai sunt vrea sa il dee pe mana politiei ce ar puttea sa ii faca politia lui daca noi am avut relatii sexuale de acord comun. va rog ajutati-ma. intra la inchisoare nu vreau doar un simplu da vreau un raspuns concret cu detalii

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Exista o lege potrivit careia ai voie sa faci sex cu cineva care are 16 ani, daca a fost si persoana respectiva de acord, caut-o si tu. mama ta vrea sa te duca la ginecolog din cauza diferentei de varsta dintre voi, nu? pai de ce nu le spui ca v-ati despartit? si o lasi mai moale cu intalnirile, asta daca va intalniti zilnic sau chiar de mai multe ori pe zi, asta pana la 18 ani, hai ca nu mai e mult pana atunci, nu? si cand ai 18 ani nu mai poate sa-ti faca nimic.

| Elenamiki explică (pentru Th3AbSinTh3):

Am rarito de tot cu intalnirile nici macar nu ne mai vedem decat pe yahoo. dar ea tot vrea sa ma duca si nu se razgandeste atat de rapede pana maine.
Si am mai pus o intrebare la care nici nu stiu ce sa cred, vreau sa stiu daca si ginecologu poate sa isi tina gura si sa o minta pe mama sa spuna ca inca sunt virgina.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Elenamiki):

Ii spui mamei tale ca ti-e rusine sa mergi, sa te dezbraci, ea sigur te va duce, dar cu doctorul vei ramane singura si ii spui ca ai fost obligata sa mergi, dar ca ti-e rusine sa te dezbraci, ii spui ca platesti oricum consultatia

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Doamnă, consultația juridică se plătește!
Pa, pa.

| SkyPilot a răspuns:

Daca sexul a fost consensual, nu i se poate face nimic baiatului.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Avocat ma fac laughing

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ar fi culmea! Nu, nici mama ta nu are dreptul sa te oblige sa mergi la medic, daca tu nu vrei, nici politia nu are ce sa-i faca. Normal nici medicul ginecolog nu are dreptul sa incalce confidentialitatea medic-pacient intr-o astfel de situatie absurda, lipsita de moralitate si de sens! Eu una nu cred ca mai exista vreun medic ginecolog care sa se preteze la asa ceva.

| Mirke a răspuns:

Nu, nu intra, daca tu nu depui plangere impotriva lui nu au ce sa-i faca! Si nici tu nu poti fi obligata sa faci control ginecologic! Nu ai fost violata!

| Elenamiki explică (pentru Mirke):

Ba da sunt obligata daca nu ai mei ma b*t.

| Mirke a răspuns (pentru Elenamiki):

Daca te bat ai tai, chemi politia si protectia minorilor! nu au voie sa te bata si nici sa te dea afara din casa pan ala 18 ani!

| Mirke a răspuns (pentru Mirke):

Exista si o lege pentru asta, "Bate si ti se va deschide dosar penal!

| Akira69 a răspuns:

Salut...

El nu poate sa intre la ''parnaie'' deoarece voi ati cazut de acord de a intretine o relatie sexuala in acea seara! Politia nu are ce sa faca daca TU nu depui plangere si tot TU poti refuza acest control ginecologist!
Deci politia nu poate s ii faca nimic si tu poti sa ii spui mamei tale ca nu vrei si ca ti-e frica! Ea nu are drept de a te obliga chiar daca e mama ta!
Deci stai calma in privinta baiatului si tu incearca sa eviti acest control!winking

O seara buna!