| Yrem3119 a întrebat:

Buna. Am o intrebare, eu sunt in Romania, sotia mea cu cei 4 copii este in alta tara. 2 dintre copii au adresa unde am locuit inainte de a ne muta in Irlanda, eu am domiciliul acolo. Am inteles ca pentru a-mi scoate din nou buletinul dar la o alta adresa imi trebuie si certificatele celor 2 copii care sunt trecuti pe vechea adresa, pentru a fi si ei trecuti in spatiu. Are vreo legatura?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru cartea ta de identitate n-ai nevoie de certificatele de nastere ale copiilor.
Daca au acum carte de identitate atunci ii poti primi in spatiu, la data cand preschimbi si tu cartea de identitate sau la data cand isi vor face sau preschimba cartea de identitate.

| Yrem3119 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc, nu, ei nu au carte de identitate, doar certificat de nastere, au varsta de 5 si 3 ani.

1 răspuns: