| IzZabela119 a întrebat:

am o intrebare in legatura cu procura, vreau sa plec cu prietenul meu cateva zile din tara, ai mei sunt de acord dar faza urata e ca maicamea e plecata din Tara si nu are cum sa semneze doar taicameo. Intrebarea e, poate doar un parinte sa semneze si sa ii dea la notar o copie de pe certificatul de casatorie cum ca ar fi impreuna, nu divortati sau despartiti.?
Sau cum altcumva ar trebui sa procedez?

16 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dar ce vrei tu să vezi în străinătate? Ți se pare că țara ta nu are cu ce să te satisfacă sau e pur snobism?

| IzZabela119 explică (pentru T0T):

Ca asa am eu chef, decat sa fi raspuns, mai bine taceai

| T0T a răspuns (pentru IzZabela119):

Am înțeles, snobism combinat cu o doză de prostie, nici nu pot viețui separat cele două.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IzZabela119):

Lasa-l pe grey in lumea lui, e un copil care se oftica " ca altul poate sa se duca in afara la viata mai buna si el nu. sa nu ai pretentii la toti hahaleri laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

@grey esti doar un ratat comunist ma, te oftica ca altii vor sa plece afara dar tu nu. si care e faza ca sunt "chelener"? macar eu de la 16 ani numai stau cu mama in casa si nu ii mai mananc banii si am terminat liceul pe barba si banii mei, ia spune-mi ratat penibil ce esti, poti zice la fel? du-te la mamica sa ceri bani de inghetata, copil indoctrinat si penibil ce esti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ps. inteleg faptul ca atunci cand e o intrebare tampita intri si spui ceva, asa fac si eu, dar doar sa intri la o intrebare cat se poate de normala doar sa iti arunci tu frustrarile e clar ca esti doar un penibil. fa-ti naiba o prietena si dupa cativa ani cand ii se face mila de tine si poate faceti sex, ai sa vezi ca nu o sa mai fii atat de frustrat, ori esti ca noname, nu esti in stare sa iti faci iubita? de aia le crezi pe toate panarame, ca nu se uita nici una la un frustrat comunist laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor munca de jos" acum mi-am dat seama ca esti un penibil rasfatat, ma mir ca nu mi-am dat seama de mai de mult si da nu ma pot abtine sa nu iti scriu pentru ca esti penibil rau. mi-a placut mult gluma cu " diplomele". mai baiete daca aveai diplome inseamna ca esti baiat inteligent, un baiat inteligent vorbeste cu fete de varsta lui sau mai mari, nu cu copile ca iron maiden sau mai stiu eu alte copile de 14 mai pedofilule laughing. esti ca restul se pare, te crezi mare ca esti de familie buna dar esti atat de penibil ca nu stii ce sa vorbesti cu o fata si le crezi pe toate panarame laughing. cat despre restul, bravo tie, tu intru-un an esti la facultate, eu in un an imi deschid afacerea mea (si cu ajutorul prietenei mele ) si am sa colind lumea cand tu o sa stai ca un ofticat 5 ani in facultate doar dupa sa muncesti pentru altul laughing. am eu munca nu prea "Importanta" dar castig mai mult decat ai sa castigi tu cu facultatea ta mai baiete mai. laughing bafta, poti scrie romane ca numai intru deja imi e mila de tine destul laughing mai iesi afara si mai vorbeste si tu cu fete adevarate, lasa "relatiile" cu fetele de 14 ani de pe net.

| T0T a răspuns:

@Endoryus O duc foarte bine eu în România și am diplome care îmi asigură loc de muncă oriunde în aprox. 90 de state diferite, și nu ca chelner laughing deci nu se pune problema să mă oftic, doar că eu spre deosebire de tine îmi cunosc și iubesc țara. Dar la ce să mă aștept de la un chelner (nu că nu ar fi și chelneri mai deștepți dar nu sunt atât de frecvenți)

| T0T a răspuns (pentru T0T):

@Endoryus Stai tu liniștit omule că la anii tăi o să ofer familiei mele mult mai mult decât oferi tu. Frustratul ești tu și cam se vede de la o poștă chestia asta. Păcat de tine că ești incult că poate îți ungeai mai ușor rotițele. Și nici nu știi ce viață am dar tot ce pot să te asigur e că eu nu mă mulțumesc la coada societății ca tine. Tu nu ai cu ce te mândrii deci nu știu de ce vii cu comentarii din astea idioate care îți pun în evidență capacitățile tale neuronale sub medie. Pe o parte îmi pare rău de tine laughing Comedie neagră, un exemplu perfect. Și mai îmi place faptul că nici nu mă cunoști dar deja ai început să îmi povestești viața așa cum o creează creierul ăla mic al tău. Dar ce să mă aștept de la un chelner, repet. laughing Nu mai comentez, degeaba mi-ai dat ignore că văd că nici așa nu poți să te abții de la frustrările tale dar să știi că eu mi-am obținut bursa la facultate deci nu-s chiar o povară pentru ai mei deci nu te-ngrijora. Tu vezi-ți de munca ta "de jos" dar pe lângă ți-aș și recomanda să mai citești o carte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Nu vreau sa ma bag in discutie, dar mi-a atras atentia ceva.
Ce e rusinos in a fi chelner?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am spus că e ceva rușinos dar e o diferență în a fi un chelner sau a fi deja pe altă treaptă. Oamenii informați de obicei vor să treacă pe o treaptă mai sus de asta și eu respect absolut toate meseriile dar mi se pare foarte aiurea ca un chelner să se bage în felul ăsta într-un subiect ca ăsta cum ar avea cine știe ce situație iar eu un prost cică care mă oftic de cei care pleacă în afară. Mi se pare un răspuns tâmpit care se asociază cu condiția sa în societate. Sunt și chelneri inteligenți care fac ce fac și le place dar majoritatea nu pot sau nu sunt făcuți pentru mai mult. Nu prea are el ce căuta în acest context iar eu înțeleg că îi iei apărarea dar nu știu cât de mult își avea locul această intervenție.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

"mi se pare foarte aiurea ca un chelner să se bage în felul ăsta într-un subiect ca ăsta" - Nu-mi place atitudinea asta a ta de superior straight face.
Poti sa faci cate facultati vrei tu si sa ai cat de multe diplome vrei,daca nu esti om in societate tot degeaba.
E parerea lui cu lucratul in afara, el stie de ce crede asta.

" Sunt și chelneri inteligenți"- Adica vrei sa spui ca restul sunt prosti?
Aveam de gand sa lucrez ca ospatarita. Nu prea am experienta in nimic, parintii nu ii am miliardari ca sa-mi lase vreo afacere, deci altceva nu prea pot face.

Nu ii iau nici apararea, dar m-a deranjat ca te-ai legat de meseria lui.
Poti vorbi indiferent de ce meserie ai.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Atitudinea mea cred că este foarte justificabilă când sunt atacat de un, nu mai zic, așa fără să mai am o treabă cu el și când spune ceea ce spune. Oricine poate pleca în străinătate dar asta nu te face deloc mai wow ca alții ca să zic așa.
Nu mai repet ce am zis și nu mai detaliez că nu are rost. Și poți face foarte multe cu o școală, cu inițiativă și cunoștințe, te asigur. Dar las-o așa, nu mai comentez, las-o ca tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

"când sunt atacat de un, nu mai zic, așa fără să" - laughing Tot pe-a ta o tii.

"Oricine poate pleca în străinătate dar asta nu te face deloc mai wow ca alții ca să zic așa."- Nu, nu te face. Poti face multe si in tara, nimic de zis.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi uite că numai unuia îi ții apărare și nu ții cont de cel care greșește mai mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Nu tin apararea nimanui.
Si tu, si Endo ati spus chestii aiurea.