| Andi2003 a întrebat:

Buna! Am o intrebare legata de alocatie. Eu am implinit 18 ani in martie si deoarece de abia am terminat clasa a 11-a, am avut posibilitatea sa depun cerere sa primesc alocatia pe cardul personal pana termin studiile liceale. Insa, luna aceasta nu am primit-o (dupa ce trei luni a venit la timp), de la banca mi-au spus ca nu este de la ei problema, iar colegii (inclusiv cei care sunt majori) au primit alocatia. Unde as putea sa sun sa vad ce s-a intamplat sau cum pot sa remediez situatia?

Răspuns Câştigător
| Dyalema a răspuns:

La AJPIS din județul tău trebuie să suni.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorbeste cu directorul scolii el stie din ce motiv nu ti a dat banii, daca ai avut absente ne motivate si dese numai primesti niciun ban.

| AdrianaBacescu a răspuns:

La bancă?

| Dolila a răspuns:

În iulie ți-a venit pe iunie. La începutul clasei a XII-a faci cerere la secretariat pentru alocație și vei primi în octombrie sau noiembrie cumulat alocația pe lunile anterioare.
Nu știu ce ți-au spus colegii tăi, dar nu cred că v-ați înțeles.

| Dolila a răspuns:

Eu i-am răspuns la situația lui actuală. Pe vară nu se dă alocația dacă este major și nici un coleg major de-al lui nu a primit. Va lua acei bani mai târziu.

| IchBinMark a răspuns:

La diriginte sau la secretariatul școlii