| Etro a întrebat:

Bună. Am o întrebare legată de alocații. Am depus cerere pentru a-mi intra alocația pe card in luna Martie. În jurul lunii August alocația nu mi-a mai venit prin poștă deloc. Însă nici pe card. Nici luna asta nu am primit-o.
Cât timp durează toată chestia asta? Pentru ca e ceva over limit acum.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai, daca ai depasit varsta de 18 ani si nu urmezi facultate, alocatia ti a fost suspendata numai primesti, primesti doar pana la 18 ani sau daca urmezi facultate pana la 26 de ani, daca dupa ce ai terminat liceul nu te ai inscris la facultate scoala numai este obligata sa iti dea nimic.Mergi la scoala unde ai terminat liceul daca l ai terminat si intreaba i pe ei, daca ai absențe nu mai primesti alocatie.

| Etro explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 18 ani și sunt încă la liceu. Nu înțeleg ce treaba are absentele pe lunile fără școală totuși. În fine, din ce am înțeles nimănui din clasa mea nu a mai primit-o. Așa că ne-a cam de cap cu chestia asta.

| StoicAnalysis a răspuns:

Prima data o sa tii dea in mana postasul. Abia incepand de data viitoare iti vor fi virati pe card.

| Etro explică (pentru StoicAnalysis):

Nu au mai venit deloc nici prin poștă și nici pe card. Am mai spus o dată. Nu cred ca vor apărea dintr-o data la Poștă după 3 luni

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Etro):

Ba da.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Prima data trebuie sa tii dea in mana impreuna cu acel cupon de alocatie. Asa e peste tot.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

O sa tii dea si din urma banii.