| Alle12345678910 a întrebat:

Buna, am o prietena care are 16 ani si a facut sa zic asa sex, dragoste cu un baiat de 25 de ani ea fiind virgina. A promis ca daca face acea chestie baiatul o ia acasa, a facut-o a fost virgina la baiat si acum nu o mai vrea, a mintit-o si a profitat de ea. A fost cu buna voie, dar a facut-o ca a zis baiatul ca o ia acasa, dar a minti-o, a pacalit-o. Ce am putea face? Va rugam sa ne spuneti ceva orice, va rugam.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca prietena ta poate dovedi ca a intretinut relatii sexuale, doar fiindca a fost convinsa de baiat ca o ia la el, fapta respectivului ar putea fi socotita drept act sexual cu un minor, conform art.220, alin.(3 ) Cod penal, citez:
"ART.220.Actul sexual cu un minor
(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau an.l, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau an.lă comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.
(2) Fapta prevăzută în alin. (1), săvârşită asupra unui minor care nu a împlinit vârsta de 13 ani, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.
(3) Fapta prevăzută în alin. (1), comisă de un major cu un minor cu vârsta între 13 şi 18 ani, când majorul a abuzat de autoritatea ori influenţa sa asupra victimei, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi."
Repet, daca are dovezi, poate sa-i faca plangere penala. Plangerea se face impreuna cu un parinte.
P.S. Citind despre atatea situatii de acest gen, ma tot mir ca sunt atatea naive (eufemistic vorbind) pe lume.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi si tu la el si rezolvati problema. Cand nu aveti cap vai de ce aveti intre picioare.

| Liviu a răspuns:

Te iau si eu acasa, vi? ma rog, ideea e ca vrajeala e pura, prostia se plateste.Asta e una din legile vieti nescrise, data viitoare numai crede tot ce ti se spune.Te-am pupat, grija mare.

| Violleta2022 a răspuns:

Fetita, ia pe mama de mana si urgent la medicul ginecolog sa constate violul, apoi, cu acel certificat medico legal in mana, mergeti la Politie si depune-ti plangere impotriva lui, ca te-a inselat si violat. Urgent! cat inca se poate constata penetrarea vaginala.
Din asemenea violuri poti sa ramai gravida!
Pe tine nu te-a invatat mamica ta, sa nu mergi cu nimeni acasa la el? De ce nu te-ai dus intai acasa, sa-i ceri voie mamei?
Se pare ca tu nu esti ca toate fetele de 16 ani, daca nu poti pricepe ca nu te ia nimeni acasa la el, decat cu intentii neserioase si totusi tu te-ai dus.
Merge-ti urgent al politie!

| Ineys a răspuns:

De ce am impresia ca prietena aia... esti tu?

| darrio2007 a răspuns (pentru Ineys):

Si eu m-am gandit la asta. Oricum, le lipseste inteligenta.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Evident prietena ta a fost folosita....Cum naiba sa crezi ca daca ti-o tragi cu unul odata ala deja te ia acasa? Pe bune fetelor ganditi putin ca asa ajungeti sclave sexuale ca va "incurcati" cu toti prostiiwinking

| Claudiu566 a răspuns:

Fete naive si proaste, si după se mir că sunt agresate de soțihappy