| Delia_Mihaela_1986 a întrebat:

Am o prietena de 15 ani si vrea sa isi schimbe niste euro in lei dar nu stie dacă îi schimbă ea are buletin însă are de schimbat 600 euro oare îi va zice ceva pentru că are așa mulți bani? Și are voie să schimbe? Fundă! :***

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de lasa casa de schimb la casa de schimb daca ii schimba nefiind majora, insa suma de bani... nu ii pasa nimanui, cu cat e mai mare cu atat si comisionul e mai mare, castigul mai mare

| Iulian03 a răspuns:

Nu,nici 1€ nu are voie sa schimbe atata timp cat este la scoala, trebuie sa fi major.Sti de ce?
Pentru ca la 14 ani fiind la scoala o sa zica ca ori ai dat o spargere, ori i-ai furat de acasa, ori...(chestii d-astea).

| snzpaul a răspuns:

Treaba lor nu este de unde are acei bani, treaba lor este să-i schimbe banii, daca asta cere ea.
Depinde și unde-i schimbă... fiecare cu condițiile lui, dar pentru sume mai mari decât 50E știam că-ți trebuie pe cineva major.

| Matt24 a răspuns:

Trebuie sa fii major, am incercat sa schimb 20 euro cand aveam 15 ani mi-au spus ca nu se poate.

| JustmeV a răspuns:

Cred ca doar daca e majora poate. E o suma de bani foarte mare.

| littleladybug a răspuns:

Trebuie sa fie majora. Poate lua pe cineva major cu ea si cu buletinul respectivului si nu va avea probleme.

| florin171 a răspuns:

Eu am schimbat acus 1 an 250 euro...si nu m-a intrebat nimic...am avut 15 ani