| iamprettybored a întrebat:

Am o problemă la nivel de învățământ universitar de stat. Are un profesor voie să schimbe orele prevăzute în orar (din 3 ore cu fiecare grupă separat face doar 1 oră cu toate grupele)? Prezența 100% este condiție obligatorie de intrare la examen, iar studenții nu au cum recupera fiindcă profesorul face cu toate grupele de-odată. Nu există niciun regulament în acest sens?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Poti cauta regulamentul intern al facultati tale, sau sa reclami problema la decanat.

| iamprettybored explică (pentru Wr3nch):

Nu am găsit regulamentul intern al făcultății

| Wr3nch a răspuns (pentru iamprettybored):

Atunci cel mai simplu e sa suni la decanat si sa explici situatia.

| sierra1 a răspuns (pentru Wr3nch):

Excelent răspuns! like!

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fiind online, celelalte 2 ore se fac independent fără prezența sincronă. Deci decizia lui e corectă (nașpa, in loc să te bucuri că nu vă stresează...)

| iamprettybored explică (pentru sierra1):

Cred că nu ai înțeles întrebarea și ne stresează îngrozitor de fapt, mulțumesc frumos happy

| Frank51 a răspuns:

Are voie dacă majoritatea este de acord.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ti-am mai spus la alta intrebare. Profesorii de la facultate nu sunt ca cei de la liceu. Ei fac ce vor si daca vrei sa te certi cu ei poate iesi rau pentru tine.
In plus de ce nu iti convine ca faci o ora in loc de 3? Recuperarea e un privilegiu nu un drept deci fii prezent la ora aia si atat

| iamprettybored explică (pentru Furnicuta000):

Nu cred că mi-ai mai răspuns mie, dar mă rog. Nu am de gând să mă cert cu profesorul, o să merg direct la decanat/consiliu.

Eu tot o oră pe săptămână trebuie să fac, dar ea ar fi trebuit să facă 3 (adică aceeași oră cu 3 grupe diferite)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E chiar infractiune ce face