| Trandafir_Liliana_1996 a întrebat:

Buna, am o problema si sper ca ma puteti ajuta. Părinții mei sunt in divorț iar eu va trebui să aleg cu cine sa stau ( am 15 ani ), eu nu vreau sa aleg cu cine sa stau. As vrea sa stiu ce s-ar intampla daca as spune in instanta ca nu vreau sa aleg intre părinții mei.

Răspuns Câştigător
| Miriamj a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si sfatul meu este să alegi cu cine iti dorești tu să rămâi, dacă nu va alege judecătorul în locul tău în urma unei anchete sociale!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca tu nu vrei sa alegi va alege judecatorul in locul tau, in functie de probele administrate, in principal ancheta sociala.

| NLS a răspuns:

Daca ei raman in relatii normale si nu se dusmanesc, nici nu poarta un razboi absurd pentru a te castiga, nu mai conteaza cu cine vei sta.
La fel as proceda si eu.
Totusi, vei locui mai mult timp doar cu unul dintre ei, fie ca vrei, fie ca nu.

| Cristi8754 a răspuns:

Părerea mea este ca trebuie sa încerci și cum ai spus tu ca nu poți sa alegi între părinți tai. Dar dacă nu merge eu zic sa te gândești cu ce părinte te înțelegi cel mai bine. Dar mai bine ar fi sa o alegi pe mama ta, faci ce simți. Sper sa treci peste acesta problema cu bine.