| Richard14 a întrebat:

Buna, am o probleme destul de mare, am cumparat un atv din Spania sí am pierdut contractul de vanzare cumparare sí nu mai pot sa contactez proprietarul, ce pot sa fac?(am actele originale de la atv)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai cum dovedi ca ai cumparat legal acel ATV fara contractul de vanzare-cumparare, asa ca nu o sa-l poti inmatricula. Acest contract este actul principal in asemenea cazuri si singurul cu care poti dovedi dobandirea legala.