| MariusBMM a întrebat:

Am achizitionat un scuter,si am facut act de vanzare cumparare! In actele scuterului nu este trecut cel care am facut eu act de vanzare cumparare,dar si acesta are la randul lui act de vanzare cumparare cu proprietarul din actele scuterului! Acum, mie pentru inmatriculare imi trebuie ambele contracte de vanzare cumparare sau doar ultimul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incerca cu o declaratie pe proprie raspundere, data in fata unui notar public si autentificata de acesta, in care declari ca ai cumparat legal un scuter neinmatriculat/neinregistrat de ultimul proprietar si ca acesta nu este furat si poti duce ca dovada ambele contracte.