| alicia2000 a întrebat:

Buna,am primit o citatie ca martor intr-un proces al unor vecini, dar nu vreau sa depun marturie.intrebarea este daca risc vreo amenda pentru neprezentare.multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, risti amenda, de la 50 lei la 700 lei si sa te duca politia la proces.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur ca primesti amenda

| doc69 a răspuns:

Da..pentru neprezentare iei amenda.te prezinti si spui ca nu iti mai aduci aminte daca nu vrei sa te implici numai sa nu fie ceva atat de evident incat sa zica instanta ca minti ca atunci.iar ti-o iei

| Razvanp69 a răspuns:

Pentru neprezentare da primesti. Dar daca vrei sa scapi si sa nu faci nimic te duci acolo ca sa fii prezenta si explici politistilor ca tu nu esti martor al nici unului caz si nu esti de comun acord cu intocmirea unui proces verbal. (ti-am zis asa ca sa iti dau o idee cum sa vorbesti acolo ).

| Costii a răspuns:

Da, dar poti sa refuzi, Sa mergi sa refuzi citatia.