| nutriday97 a întrebat:

am si eu o intrebare.am 14 ani, daca imi iau scuter de 49cmc. am voie sau nu sa il conduc...ast. raspunsuri. dau punctebig grin

Răspuns Câştigător
| melyyy a răspuns:

Nu! sorry dar esti prea mikwinking
l-ai putea conduce pe stradutze din astea mai micutze ( daca stai la sat)... din punct de vedere legal nu-l poti conduce sad

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Ai voie sa-l conduci la implinirea varstei de 16 ani, dupa ce urmezi cursurile prin scoala la soferi, in care ti se inmaneaza un atestat.

| alexmircescu13 a răspuns:

Conform legii ai voie dupa implinirea varstei de 16 ani.

| ytalyanu a răspuns:

Legal nu ai voie

| madalina188w a răspuns:

Nu stiu, da ai voie

| sKilL a răspuns:

De la 16 ani cu un act doveditor ca ai facut legislatie rutiera big grin

| reanu a răspuns:

Dupa 16 ani ai voie...deh asta e legislatia in Romania