| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună, am si eu o intrebare, am nevoie de port armă pentru pistol cu aer conditionat? Sau îl pot avea asupra mea fara nimic?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de permis dar ai nevoie de autorizatie de la organul de politie.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru pistol ai nevoie de permis, iar pentru auer conditionat nu.
Pistol cu aer conditionat nu exista, pentru asa ceva iti trebuie doar permis la psihiatrie. big grin

| mgtow a răspuns:

Permis port arma si umbli cu el dupa tine, sau fara permis port arma si il folosesti pentru autoaparare. Cand tragi in infractor ala nu va suna politia pentru ca stie ca a fost vina lui asa ca nu e problema

| Simpatic a răspuns:

Mai pustilor ca vad ca ati aparut si pe TPU din ce in ce mai multi cu arme albe si cu autoapararea, dar de cine va temeti si cine va face voua rau? Daca va ganditi ca exista o probabilitate ca cineva sa-mi faca rau fara motiv, da ea exista dar este matematica, se poate sa iti cada un meteorit in cap intr-o zi, exista aceasta sansa chiar daca ea este 1 la 100 de miliarde, dar teoretic exista.
Si am am fost al liceu ca multi altii, si eu am intampinat probleme dar nu ne-am dus frate cu arme albe la noi cand altii mai mari ne creau probleme, luam cativa amici si incercam sa o rezolvam, daca aia erau mai tari lasam de la noi si te recunosteai invins asta e, doi urca in ring dar doar unul castiga!
Pe de alta parte s-ar putea ca portul asta de arme la voi sa decurga din ceva probleme psihice, nu ar strica un control. Nu am jignit cu nimic, este un adevar cand iti este teama excesiva ca cineva ti-ar face un rau fara motiv ai o problema.
Lasati armele astea cu aer comprimat ca nu-s de joaca, da necesita port arma pentru ca in anumite situatii pot deveni mortale, chiar daca nu-s, adica loveste atat de tare incat il poate da cu capul de ceva si omora pe cel care a fost tinta.
Nu vreau sa fiu de partea lui Garcea, dar daca cineva va tot hartuieste si fa fura banii de pachet exista Politia! Cand umbli cu arme fara justificare si mai si agresezi un atacator se va intoarce impotriva ta, ca asta este tara.La noi autoapararea este doar pe foaie.
Iar armele de airsoft nu sunt nici ele legale, pentru ca ti se face dosar penal, cu toate ciuperciele pe care le mananca aia care vand astfel de arme, cele de airsoft chiar daca sunt un fel de jucarii ele trebuiesc folosite doar in poligoane de airsoft, nicidecum in aer liber, te duci la scoala, la Banca, la Biserica cu pistolul de airsoft si crezi ca nu ti se confisca apoi.

| Violleta2022 a răspuns:

Pistol cu aer conditiona?! rolling on the floor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aer comprimat nea, nu conditionat, la pusca din izmene te referi?

| Bizon95 a răspuns:

Sigur ca nu ai nevoie de permis ca sa dai cu aerul rece care iese din aerul CONDITIONAT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)))) tulai doamne de aia nu ne viziteaza extraterestrii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică pistol care sa te răcorească vara când ti-e cald? Nu am mai auzit despre pistol cu AC. Vreau si eu un pistol cu CT ( centrala termica).

| armiaso a răspuns:

Vezi sa nu racesti de la aer conditionat

| Bozgi200 a răspuns:

Aer comprimat poate laughing) trebuie sa ai 18 ani și atât din câte știu

Răspuns utilizator avertizat
| Viorel703 a răspuns:

Da