| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare, este legata de servici.
Lucrez de 3 ani la un market, am plecat dupa 2 ani o luna in Germania, am venit si m-am angajat din nou, lucrez de 10 luni, as vrea sa raman inscarcinata luna aceasta, dar este o problema cu firma. Au luat o teapa si acum vor sa vanda magazinul, dar vor sa vanda cu totul, nu vor sa ne bage in somaj, automat cel care cumpara o sa-si schimbe numele firmei, iar eu nu mai pot sa intru in prenatal. Sau cum se procedeaza? Va multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o importanta ca se schimba proprietarul sau numele firmei la care lucrezi, important este sa ai stagiul prevazut pentru concediul de maternitate (prenatal si postnatal), de 6 luni in ultimul an si pentru concediul de ingrijire a copilului, de 12 luni in ultimii 2 ani anterior nasterii.