| dummyfunny a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare. ma pot inscrie la bac cu buletinul expirat?
buletinul mi-a expirat acum o saptamana, iar eu abia astazi am realizat asta, ma pot inscrie la bac pana la data de 4 iunie si nu mi ar elibera buletinul intr-un timp atat de scurt

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In starea de alerta si inca 90 de zile dupa aceea se prelungeste valabilitatea cartii de identitate la care expira valabilitatea in aceasta perioada, conform L.55/2020, art.4, alin.(5), asa ca te poti inscrie linistit la bacalaureat cu actuala CI.