| Flaviucu a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care cunosc cat de cat legile din Italia. Un pireden de-al meu, acum doua seri a fost intr-un club de distractie in Italia din orasul Terni. Un tip de acolo ea dat in fata cu o sticla si ia spart buza si ia scos doi dinti. Baiatul are dovezi si doi martori. Cati bani poate scoate de pe agresor?
PS L-a lovit fara motiv.

9 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

In functie de cate zile de ingrijire medicala ar avea nevoie.Medicul legist stabileste asta!

Pe 2-3 zile poate scoate si 10 bete daca e destept.Bineinteles, vorbim de Italia, deci vreo 300-400 euro.ASTA DOAR PE 2-3 ZILE.

| Flaviucu explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Pai pana ii pune inapoi dintii dureaza, mai ales ca si pune la privat unde un dinte costa pe la 1.000

| Flaviucu explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Pai pana ii bune dintii inapoilaughing Mai ales ca e la medic privat. Il costa si 1000 un dinte...

| stpu a răspuns:

De ce sa fie acuzat de tentativa de omor? L-a bagat in coma? I-a spart capul in doua? Va fi acuzat de lovire.
Cine te baga la inchisoare pentru lovire? Crezi ca daca iti da unul un pumn, gata, iti iei masina pe banii fraierului... Sa stii ca judecatorii nu prea agreaza profitorii. Probabil agresorul va fi obligat de instanta judecatoreasca sa-i plateasca victimei cei doi dinti. Cel mult asta poate obtine.

| Flaviucu explică (pentru stpu):

Si ia spart la inca unu capu happy Tentativa de omor, ii putea da cu sticla in cap si acolo ramanea, gandeste putin.

| stpu a răspuns (pentru Flaviucu):

Tovarase, mai intai invata gramatica limbii romane, apoi pune problema unor legi pe care nu le cunosti.
Nu tot ce zboara se mananca, si nu victima face legea. Nu conteaza ce putea sa se intample, conteaza DOAR ce s-a intamplat. Pastreaza pentru tine ironiile astea cu "gandeste putin".

| ajutorrrrrrr a răspuns:

Pai avand in vedere ca l-a lovit fara moptiv ar putea scoate si 50 mii de euro daca nu plateste il baga la inchisoare dar ca sa ii ceri atata trebuie sa il dea in judecata pentru vatamare cormorala fara motiv. Daca vreti sa faceti pe cale amiabila zii ca sa ii ceara vreo 10-15 mi euro.automat asta nu va da ca e foarte mult si daca ai ceva bani iti sugerez sa te duci cu el mai departe ca vei iesi bine. Daca nu plateste il vor baga la Bulauwinking am paptit si eu exact asa si a luat vaiatu 5 ani fara suspendaretongue

| Flaviucu explică (pentru ajutorrrrrrr):

Deja e dat in judecata cu avocati cu tot happy Si e acuzat de tentativa de omor.

| ajutorrrrrrr a răspuns:

Daca e deja dat in judecata e perfect asteptati finalul judecatoresc si daca (100%) iesi castigator ia si cere bani