| alexandra2109 a întrebat:

am si eu o intrebare si va rog sa ma ajutati daca puteti cu un raspuns. Luna viitoare vreau sa aplic pentru viza SUA, si stiu conditiile care trebuie indeplinite, dar as vrea sa stiu daca a mai fost cineva in situatia mea, ca sa stiu cam ce sanse am.
Sunt studenta la master, am 23 de ani, nu am job, am un cont in banca de 8000 Ron, si invitatie o sa primesc de la o prietena veche de familie care are cetatenie romana.Ce sanse as avea?
Mentionez ca vreau o viza de tip B1/B2, de turist, si daca stiti cam ce intrebari ar pune... Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Anamaria2002 a răspuns:

Eu cred ca ai mari sanse daca nu afla ca esti romanca.

| alexandra2109 explică (pentru Anamaria2002):

Nu au cum sa nu afle ca nu sunt romanca, doar scrie pe pasaport, invitatia este de la o persoana cu cetatenie americana( mai sus am scris ca are cetatenie de roman, dar m-am exprimat gresit)