| Ronoziwn a întrebat:

Buna, vreau sa plec in Australia ca turist si sa stau cat de mult imi permite viza, doar ca nu stiu de unde sa incep pentru a face rost de viza, ce trebuie sa fac, unde sa ma duc…. Va rog mult ajutati-maa (dau funda)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca ti-am raspuns pe celalat cont de user!

| Ronoziwn explică (pentru Violleta2022):

Da am vazut multumesc mult doar ca mi-am uitat email-ul de la cont si numai pot sa ma conectez din pacate…. Multumesc mult iti dau aici funda

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai viza te turist iti permite 3 maxim 6 luni, dar tu ai atatia bani sa te intretii in lunile astea?
Ca cea mai ieftina cazare pentru backpachers este de $50 pe noapte, la motel sau hotel sunt preturi de peste $150-$200 pe noapte, asta fara mancare si transport.

Este exclus sa gasesti de munca si sa lucrezi cat ai viza de turist, ca nu te angajeaza nimeni, avand legi stricte, unde poti face puscarie daca angajezi pe cineva ilegal.

| Ronoziwn explică (pentru Violleta2022):

Da am cam 10.000 de euro cred ca imi ajung. cred… si multumesc mult de tot pentru ca ma ajutati sincer multumesc mult de tottt!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ronoziwn):

Pai un bilet de avion este $4000-$5000 dus-intors, cazarea depinde unde stai... intre $50 si $250/noapte, mancarea modest $40- $50 pe zi, transportul foarte scump samd.
Posibil sa rezisti 1 luna cu banii astia, daca te economisesti si stai la backpackeri.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia uite aici, ce spune un avocat specializat, ca poti platii un fee de peste $1000 ca sa primesti viza de turist in 24 de ore.

https://www.youtube.com/shorts/PlshcFSnIuI

| Violleta2022 a răspuns:

Aici ai alte intrebari pe care le poti pregatii inainte sa intri in Australia, cand ai viza de turist:

https://www.youtube.com/watch?v=QeL9A6csjEU

| Violleta2022 a răspuns:

O alta metoda foarte usoara sa vizitezi Australia este sa-ti iei o excursie, printr-o agentie de voiaj si ei se ocupa de viza de turist, cazare, masa, transport si absolut tot contine intinerariul calatoriei.

| trophin a răspuns:

happy cat permite viza, dar n-am viza
laughing
de unde stii cat permite daca nu ai? laughing
tti-a raspuns cineva mai jos, eu doar ma amuz

| Ronoziwn explică (pentru trophin):

Esti cam prost tu asa de fel