| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Am și eu o nedumerire, dacă cresc singură un copil (familie monoparentală) și am un singur loc de consum, unde consum mai mult de 100 kWh pe lună trebuie să depun cerere de plafonare a prețului la curentul electric? Așa citisem acum câteva zile, că aș putea să beneficiez de 0, 68 lei/kWh.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Eu unul nu sunt vreun expert sau vreun om în domeniu, da mă gândesc că da.Din moment ce nu se specifica foarte detaliat, o putem lua logic. Daca exista persoane cu aparatura medicala acasă, spre exemplu, mă gândesc că acele aparate consuma mai mult de 100kW, nu?
Așa și în cazul dumneavoastră, dar aveți în vedere cele menționate în articol:
https://m-ziare-com.cdn.ampproject.org/......ii-1778943

Sper sa vă fi ajutat! Numai bine!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Hyperion7):

Vad că linkul nu merge, puteți căuta dumneavoastră despre familiile monoparentale și dreptul la plafonare pentru detalii.

1 răspuns: