| laury4ever a întrebat:

am si o eu nelamurire. Am 2 amenzi in valoare de 250 Ron fiecare pentru neplatirea rovinetei undeva in Romanesti judetul Prahova. Am primit citatie abia dupa 6 luni dar problema este ca eu nu sunt in tara pentru a plati amenzile si nu as vrea sa trimit sa-mi le plateasca cineva acum in preajma sarbatorilor ca fiecare om are nevoie de bani. Cred ca am fost data in judecata de politisti. Ceea ce vreau sa stiu e daca aman plata pana prin ianuarie sau februarie mi se poate intampla ceva? Amenzile merg cumva la financiar? Va multumesc si astept raspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trimite banii la o ruda sau prieten, nu sunt foarte multi. Da, se vor trimite la Administratia financiara, ca sa le excute. Numai bine!

| laury4ever explică (pentru Ioandelasal):

De trimis tot o sa trimit ca nu am incotro. Dar nu as vrea acum in decembrie. Daca aman 2 luni sper sa nu fie problema. Sper sa nu imi bage penalizari desi in citatie nu scrie nimic de genu. Multumesc frumos pentru raspuns!

1 răspuns: