| InstructorDeIubire a întrebat:

Am un prieten care a intrat intr-un spital abandonat de 2 sau 3 ani si a fost prins de agentii de la paza. El nu a fost prins in interiorul spitalului sau in curtea lui.Se pare ca un vecin a sunat la paza care au trimis un echipaj pe strada si asa l-au gasit. El a intrat pe un geam spart cu cateva saptămâni inainte si nu a luat nimic sau a distrus ceva. A fost doar din dorința de explorare.El a mai fost impreuna cu cațiva prieteni cand a intrat inauntru. Tin sa mentionez ca prietenul meu are 15 ani si prietenii sai au 15, 15, 14, 14. Ei au vorbit cu agentii de paza si au zis ca nu vor sa implice politia si de atunci nu au mai auzit nimic. Nu au fost pusi sa plateasca geamul nici acuzati de nimic. Tin sa mentionez ca au trecut 3 sau 4 luni de la incident si parintii lui nu stiu nimic.
I se vor aduce acuzatii dupa atata timp? Daca da, ce fel de acuzatii si cu ce sanctiuni? Este prima abatere. Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur nu va fi acuzat de nimic. Daca ar fi fost sa fie acuzat atunci ar fi fost imediat.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Agentii de paza le-au iertat o data.
Daca vor mai fi gasiti si cu alta ocazie acolo, atunci "explorarea" va continua la politie si mai departe...

| Liviu a răspuns:

Eh, sigur paznici vroiau sa doarma si ei, nu sa vina sefi si sa faca...tam tam pe acolo sa agite apele, si sa vina interventia mereu sa nu poata dormi, deci sau spalat pe cap cu voi, si v-au lasat sa plecati ca sa aiba ei liniste, nu din marea lor inima laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si inca e **** pe el dupa 4 luni?
Daca nu au chemat politia ce acuzatii sa se aducă?

| Bizon95 a răspuns:

Intr-un spital abandonat nu prea gasesti nimic de furat
iar agentii de paza foarte probabil ca pazesc sa nu se raneasca cineva mai mult decat sa fure

TOTUSI, acum au scapat pentru ca e, evident ca proprietarii nu vor sa faca tamtam (eu miros ceva FOARTE PUTRED la un spital abandonat dar la care sunt platiti agenti de paza)... asa ca acum toata lumea e multumita, insa data viitoare, s-ar putea sa fie chiar naspa

| Atfas a răspuns:

Daca agentii de la paza au spus ca nu vor sa imiplice si politia, si nu au cerut bani la momentul respectiv nu are ce sa se mai intample.Dar sa nu se mai duca pe acolo ca daca ii mai prinde a 2-a oara cu siguranta nu ii mai iarta.