| teos3445 a întrebat:

Am un vecin care tot face gălăgie noaptea cu muzică, mașinile parcate în fața porții mele, blocând-mi garajul etc. Știe cineva unde aș putea reclama astfel de cazuri? (am încercat sa discut cu el dar nu se poate) plus că deține și o pensiune fără autorizație, fără acte etc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti reclama la politie, atat pentru galagie, cat si pentru blocarea garajului si poate fi amendat.
De asemenea si pentru pensiunea ilegala il poti reclama, la ANAF sau tot la politie.

| mihai69 a răspuns:

Reclamații repetate la Poluția locală.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

În ambele cazuri, sesizezi poliția când poate fi prins în flagrant.
În cazul galagiei, poliția normală (mai). În cea a mașinilor, poți sesiza poliția locală, dacă e vorba de o zonă administrată de consiliul local.