| Maris_Emilia-Ioana_1990 a întrebat:

Buna as avea o intrebare ce acte imi trebuie pentru a fii proprietar ca mi-am luat un apartament si as dori sa il trec pe numele meu ce acte mi-ar trebui?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca ai incheiat contractul de vanzare-cumparare la un notar public.
Daca l-ai incheiat asa atunci esti proprietar legal, inclusiv este inscris in CF dreptul tau de proprietate asupra apartamentului, n-ai nevoie de alte acte. Va mai trebui sa te duci, cu o copie a contractului de vanzare-cumparare, la compartimentul de impozite si taxe al primariei, penstru inscrierea la impozit a apartamentului. Nu ai nevoie de alte acte.