| Whitesnake99 a întrebat:

Pot sa recuperez talonul luat de politie chiar daca nu sunt proprietar in acte al masinii? Nu sunt foarte sigur cum vine asta, trebuie sa fie masina inmatruculata pe numele meu ca sa fiu proprietar sau sa fiu mentionat in contractul vanzare-cumparare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar proprietarul poate solicita restituirea sau si o alta persoana dar numai cu o procura speciala data de proprietar.
Esti proprietar in ambele cazuri, atat cand ai masina inmatriculata pe numele tau, cat si in cazul ca ai incheiat un contract de vanzare-cumparare in care ai calitatea de cumparator.

| Harabor_Dani_1998 a răspuns:

Da atâta timp cat ai un act de vânzare cumpărare cum ca masina este a ta poți.