| happyilica93 a întrebat:

Buna as dori sa stiu daca un prieten a corespondat cu o persoana din strainatate de sex feminin si a folosit un limbaj licentios. Iar acea persoana i a spus ca l acuza de hartuire sexuala. Exista vre o probabilitate ca el sa pateasca ceva? Mentionez ca el e din Romania si ea undeva prin Germania iar de vorbit au vorbit printr o aplicatie similara yahoo ului. Exista vre o amenda pentru situatia explicata mai sus sau ce s ar putea intampla. Multumesc anticipat. Funda

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut, nu.
Pentru ca nu se poate demonstra exact cine sunt persoanele care au discutat.

Sa stea linistit. Nu are ce sa faca. Dar daca incepe sa ii trimita mailuri si alte astea, atunci poate deveni un pic mai periculos.

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Uhm,da-mi adresa ei te rog, as vrea sa ii umplu frigideru, sau eventual sa o invit sa intre de unde a iesit.Ce crede ca imi poate face? o suflare? pardon, sa imi dea ignor? Unde se crede? In paradisu politiei? Politia nu ridica hackeri care sparg site-uri, nici lammmeri care sparg bloguri si infesteaza cu keylogger papagali care vor hackuri pentru jocuri.Iar politia te ia pe tine ca iai vb urat la o iapa inferibantata.

| MskDesign a răspuns:

Pai cred ca da! Daca nu ma insel este o lege in uniunea europeana in aceasta privinta.