| Sidonia060 a întrebat:

Buna, astăzi mă uitam la Tv și am dat pe taraf și am dat peste o emisiune teleshopping iar dacă răspundeam corect la o întrebare îmi dădea o sumă de bani, am sunat la numărul de pe ecran și faza e că trebuia să plătesc sa pot suna. Când sunam mă punea să aștept și la urmă îmi ziceau *felicitări sunteți foarte aproape, mai încercați* am sunat de nenumărate ori și tot nu au răspuns, întrebarea este... Îi pot da in judecata? Sau ce pot face să îmi recapăt banii înapoi!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-i dai in judecata dar nu cred ca o sa obtii ceva, dimpotriva, o sa cheltuiesti in plus.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa ii dai in judecata. Sigur scria ca e nr de telefon la suprapreț. E doar vina ta ca ai sunat.

| Lukasssz a răspuns:

Ba frate nu stiti ca asta e o pacaleala? ca sa iti raspun la intrebare, da ii poti da in judecata.

| gabriel2004o a răspuns:

În primul rand uita-te și tu la ceva de cultură
Și în al doilea rand scria acolo ca numărul e cu suprataxa ca dacă nu scria atunci aia cu teleshoping-ul și jumate din lista de canale din România ajungeau sub pod cu șoarecii

| jorjet68 a răspuns:

Nu mai puteti recupera nimic, niciodata.