| DeliaCute a întrebat:

Am o mare mica problema sentimentala. Este vorba despre un băiat care de aproximativ o săptămână a început sa îmi zâmbească,sa îmi facă din ochi,sa ridice din sprâncene, sa îmi facă pupici (in aer), a zis ca ma place ca colega când a fost întrebat. Eu ii răspundeam cu aceeași monedă. Ne trimiteam biletele i-am cerut numărul de telefon si el mi-a cerut adresa de facebook(habar nu am de ce începea sa zică la toată clasa ca eu i-am cerut așa ceva). Mereu o fata de care i-a plăcut vine îl îmbrățișează când ma vede ca sunt pe lângă el. Astăzi i-am zis ca il urăsc (pentru ca o ia in brațe pe aia) si el mi-a zis la fel. I-am zis ca vroia sa o facă geloasa pe aia si el a zis ca îmi trimitea pupici ca nu are ce face in ora etc. S-a supărat, nu îmi mai zâmbea când i-am zis ca e orgolios si ca mi-a plăcut de el si ca îmi pare rău de această situație. De fiecare data când il sunam nu răspundea si nici nu ma suna înapoi. La t.i.c mi-a zis sa vin lângă el sa stau. I-am făcut eu din nou cu ochiul dupa si el mi-a zis "începi?". E ceva ciudat nu știu ce sa mai cred,daca ma place, si nu stiu ce sa fac in aceasta situație?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
"aia" are nume, hai să învățăm să ne exprimăm civilizat.
Ești doar o piesă de joc, nimic mai mult!
Tu una îi ceri, el alta îți dă!
Mai are și gura mare, îi place să se laude.
Asta îți trebuie ție: balamuc și bătaie de joc?
Pa, pa.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Sunt copii, habar nu au ce inseamna dragostea, ei vad totul ca pe un joc, mi se pare nefolositor sa incerci sa ii ajuti cu un sfat, isi vor raspunde singuri la intrebari cand se vor maturiza

| neutrino a răspuns:

In aceasta situatie trebuie sa inveti sa scrii, daca nu, maine, poimaine vor rade baietii de tine.

| DeliaCute explică (pentru neutrino):

Stiu sa scriu crede- mă dar daca nu ma poți ajuta nu te mai baga in seamă ca chiloții in cur. Dispari de pe întrebările mele. Pa

| neutrino a răspuns (pentru DeliaCute):

Nu ne intereseaza cum porti tu chilotii si nici nu trebuie sa-ti ridici poalele in cap, ca sa vedem cu ce gandesti tu.
Daca ai avea putina minte si nu ai sari de fund in sus atunci cand nu-ti convine ceva, atunci vei intelege ca modul de exprimare, nu cel de gandire, este principala ta oglinda, si ca raspunsurile asteptate vor fi in functie de cum te exprimi concret. O zi buna!

| DeliaCute explică (pentru neutrino):

Chiar nu îmi pasa de ce crezi tu! Repet, Dispari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mai Delia ce-i asta te-am crezut altfellaughing) hahhaa

| DeliaCute explică (pentru anonim_4396):

Brelaughingadică eu nu ma pot îndrăgosti de un dobitoc sau ce?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeliaCute):

Ehhh ..desteapta fata stie ce si-a aleslaughing)

| DeliaCute explică (pentru anonim_4396):

Apropo ești fata sau băiat?laughing și-a ales un idiot din păcate

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeliaCute):

Acum... nu pot sa iti raspund aici la intrebare. iti dai seama ramane confidential.

| carlyhalatz a răspuns:

Eu zic ca nu merita