| Sawarekh a întrebat:

Buna, cine stie sa-mi spuna, care este demersul pentru ca sa-mi iau asigurare medicala timp de 3 luni?

Eu momentan nu lucrez, insa am nevoie sa-mi fac o operatie, de aceea e nevoie sa-mi iau o asigurare sa platesc mai putin din ce am inteles.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa incheie un contract de asigurare de sanatate cu Casa de Asigurari Sociale de Sanatate din judetul tau de domiciliu.

| sierra1 a răspuns:

Prin ce vrei să faci tu, iei banii "de la gura" celor ce plătesc corect, zilnic, toată viața! Rușinos

| Sawarekh explică (pentru sierra1):

Adica? sti tu situatia mea? nu cunosti istoria, e usor sa judeci!

| sierra1 a răspuns (pentru Sawarekh):

Nu contează situația ta, ideea e că incerci să acționezi ca un parazit aflat pe spinarea celorlalți - adică să nu dai nimic societății dar să primești

| Sawarekh explică (pentru sierra1):

O sa dau, ma angajez de saptamana viitoare, daca asta credeai ca sunt parazitlaughing am studiat, de aceeea nu am lucrat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Despre ce operatie e vorba? Vezi cit te costa operatia la privat, sa nu cumva sa iesi mai ieftin daca platesti tot acolo decat la stat + spagi...

| Sawarekh explică (pentru GabiDumitrescu):

Operatie de chist pilonidal.

Mie imi e cam frica sa ma operez la stat, ca ma tine mult in externare acolo, si datorita bolilor pe care poti sa le iei imi este frica.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sawarekh):

Aaah, pai ce nu zici asa, tovarase? Asta e una dintre cele mai inutile operatii care te chinuie degeaba si pot fi evitate in cred ca 90% din cazuri. Gaseste pe cineva meserias care sa te rezolve prin masaj local (nu, nu glumesc deloc) sau incearca singurel cu ceva creme. Am avut si eu asa ceva, aveam atunci vreo doua asigurari de sanatate, daca ma operam ieseam masiv pe plus cu banii, dar m-am rezolvat singur cu o crema de citiva lei in vreo 2 saptamini. Si nu mi-a revenit niciodata, asta intimplindu-se cu mai bine de 5 ani in urma...

| Freya1 a răspuns:

Mergi la casa de asigurari din orașul tău.Intrebi acolo și vei primi toate informațiile.