| LaurLAUR266 a întrebat:

Bună. Cum pot scoate afara colocatarii dintr-un hostel? Au stat ceva ucrainieni iar acum stau doi băieți care își bat joc de tot. Proprietarul nu știe despre cum se comporta în hostel iar dacă ar ști nu cred i-ar scoate afară pentru ca sunt printr-un prieten aici. Unde pot merge sa vorbesc despre ăsta? Ca nici măcar nu plătesc aici. Oare mai iau ceva bani de la stat?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce legatura ai tu cu hostelul.
Spune proprietarului despre ce este vorba, doar acesta poate sa-i evacueze, bineinteles daca el considera ca este necesar.

| darrio2007 a răspuns:

Dar tu in ce calitate esti acolo de vrei sa ii dai afara? Doar proprietarul o poate face.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar propietarul poate face plangere la Politie si aceia vin sa-i execute cu scosul in strada pe locatarii ilegali din hostel.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In calitate de ce vrei sa ii dai afara daca nu ești tu proprietar și proprietarul nu are acesta dorința?

| anonim3247 a răspuns:

Doar proprietarul poate să îi dea afară.

| anonim3247 a răspuns:

Acum ar trebui cine se ocupă de hostel să cheme proprietarul și să evalueze pagubele până să plece ăia.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Tu esti receptioner acolo? Sau vecin deranjat?
Prima data anunta proprietarul. Ma mir ca e asa neglijent si nu trece pe acolo, nu stie ce se intampla. Daca nu se rezolva si te deranjeaza, chemi politia cand este nevoie.
Nu conteaza prietenia daca are pierderi.