| raspundetivarog a întrebat:

Daca imi trimite cineva un colet prin posta, cand merg sa il ridic este verificat/desfacut?

Daca expeditorul imi pune ceva ilegal/ pe care eu bineinteles nu i-l cer, cine este tras la raspundere?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Coletul poate fi verificat doar daca expeditorul a fost de acord cu verificarea.
Daca ti-a trimis ceva ilegal, pe care nu tu l-ai cerut, vanzatorul este cel care va raspunde de incalcarea legii.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este adevarat. Coletele prin posta nu se pot verifica. Il ridici si pleci! Se poate afla daca este ceva ilegal doar la control vamal.

| raspundetivarog explică:

Perfect! Va multumesc foarte mult.