| Adrian1236001 a întrebat:

Dacă vreau sa scot fiscal și nevasta are o amenda plus un impozit pe numele bunicii ei, eu trebuie sa le plătesc ca sa pot scoate fiscalul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai treaba cu datoriile nevestei catre stat si nu trebuie sa le platesti tu, asa ca vei primi certificatul de atestare fiscala fara probleme.

| Adrian1236001 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc!
Eu ma cunosc cu oamenii, si a fost fratele in locul meu si au spus ca dacă nu achit amenda femei cu impozitul bunicei ei, nu imi pot elibera fiscalul...
Poate nu vor sa îmi elibereze fiscalul pana nu plătesc, doar ca sa achit acolo la ei.
O sa văd mâine când ma duc sa îl scot, legal nu ar trebui sa îmi ceara sa plătesc amenda femei și impozitul bunicei ei.