| Pisicutzasoft a întrebat:

deci vreau sa stiu daca in Jud. Vaslui permisul auto se aduce prin posta in termenul de 10-15 zile si in caz ca nu e nimeni acasa lasa o instiintare sau il duce direct la politia rutiera ori se ridica de la politia rutiera dupa ce ai fost admis? am dat luni...
dovada stiu ca puteam sa o iau a2a zi dar am spus sa am rabdare
mersi.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In toate judetele se procedeaza la fel, asa ca si in jud.Vaslui permisul se trimite prin posta.

| JohnnyBi a răspuns:

Nu, ramane la posta la prioripost. si vine in 3-5 zile. eu am dat pe 18 in vinerea mare si tinand cont ca luni a fost zi libera, mi-a venit la posta marti si miercuri l-am ridicat. daca nu esti acasa se tine la prioripost cateva zile, cate exact, nu stiu. il ridici cu buletinul