| DeS3 a întrebat:

Buna dimineata, am o intreabre. In urma cu 2 zile am fost agresat "batut" de niste persoane cunoscute, am fost la sectia de politie unde mi sa luat o "declaratie" nu am semnat nimic doar verbal si mi s-a spus sa ma reintorc la sectia de politie dupa ce vin de la spital. Intrebare mea este: se ia in considerare aceasta "declaratie" verbala? si daca se va lua ce pot face? pentru ca nu vreau sa depun plangere sau sa fie cautati de politie acesti agresori, deoarece m-am inteles cu ei si nu doresc sa depun plangere impotriva lor si nici sa fie cautati de organele de politie absolut deloc. Astept un raspuns. Va multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci si dai o declaratie ca renunti la plangere impotriva respectivilor. Numai bine!

| harciog a răspuns:

Chiar daca s-ar fi luat in considerare daca renunti la acuzatii se inceteaza orice urmarire penala a celorlanti.

| hunterpainting a răspuns:

Nu se ia nimic daca nu e proces verbal semnat.