| Ghiban_Matei_2003 a întrebat:

Sa zicem ca vreau sa dau o petrecere prin care o sa deranjez linistea publica. Se poate printr-un proces verbal sau un act semnat de vecini prin care aceștia nu depun plângere împotriva mea?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca iti convingi toti, dar absolut toti vecinii ce vor auzi galagia sa accepte o zi/noapte de vis pentru tine insa de cosmar pentru ei, atunci se poate. Insa daca unul singur face reclamatie la Politie, te-ai ars.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci si tu si iti anunti vecinii, le zici frumos ce petrecere dai si daca sunt oameni intelegatori nu vor chema politia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate.

| cfrtobias a răspuns:

N-ai voie sa faci petreceri in timpul asta e maxim vreo 8 persoane sau mai putin happy