| Alexandraaaaa2696 a întrebat:

E cineva de aici care e clasa a 9 adica a terminat si este pe profil de stiinte sociale?[as vrea sa stiu si eu la ce licee sunteti, cum este, si ce materii se fac...big grin] Mersi:*.

Răspuns Câştigător
| Craiovamax a răspuns:

Hello, eu sunt in clasa 12-a momentan la profil stiinte sociale. Ce materii se fac la stiinte sociale? Istorie 3 ore daca nu ma insel, 2 ore de geografie, 4 ore de romana, 3 ore de engleza dar si 2 ore de Logica. Vei da teza si din Logica, o materie frumoasa si interesanta daca esti atenta de la bun inceput.Nu este un profil greu, cel putin mie nu mi se pare tare greu. Vei mai face in clasa 10-a si Psihologie(din care vei da si teza) in clasa 11-a vei da teza din Economie iar in clasa 12-a cred ca voi da teza din Filosofie(inca nu stiu sigur). Sunt la Liceul Teoretic Aurel Lazar din Oradea daca te ajuta cu cevahee hee

1 răspuns:
| missbee a răspuns:

Nu sunt la ştiinţe sociale, dar din câte ştiu acest profile sa bazează pe sociologie, psihologie, economie, limbi străine, istorie... Se aseamănă cu filologia, doar că faci latină doar până în clasa a 10-a inclusiv.