| Deliaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna! Este adevarat ca un functionar public dintr-o institutie se poate transfera pe un post in MAI, ca politist? Cu conditia sa dea niste examene?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate intra intr-un organ MAI dar numai daca se fac incadrari din sursa externa, indeplineste criteriile cerute si reuseste la examenul de angajare.

| sierra1 a răspuns:

"se poate transfera pe un post in MAI" - mai exact mai ar putea să-l angajeze din sursă externă. Cu conditia sa dea niste...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu are nici o importanta actuala ocupatie.
Politia face angajari din surse externe. Oricine indeplineste criteriile, poate participa la examenele de angajare.

| doctorandus a răspuns:

Poate fi angajat la MAI, dar... nu drept politist.